Bölgesel Zayıflama İle Yaza Hazır Olun!

Bölgesel zayıflama nedir?

Bölgesel zayıflama çoğu zaman diğer zayıflama yöntemleri ile karıştırılır. Ancak bölgesel zayıflamayı, diğer yöntemlerden ayıran önemli birçok unsur vardır. Vücudun yağlanma oranı bazen dengeli olmaz. Kilo sorunu olan çoğu kişi, vücudun belirli bir bölgesinde kendini gösteren yağlanmadan şikâyet eder. Bunda beslenme alışkanlıklarının ve hareket durumunun doğrudan etkisi vardır. Ayrıca bireyin genetik özellikleri de vücudun belirli bir bölgesindeki yağlanma oranının diğer bölgelere orana daha fazla olmasını tetikleyebilir.

Yağ dağılımının homojen olduğu bireylerde diyet ve egzersiz, kilo verme konusunda son derece olumlu sonuçlar verir. Yağın belirli bir alanda yoğunlaştığı ve vücut üzerinde homojen olarak yayılmadığı durumlarda ise diyet ve egzersiz çoğu zaman sonuç vermez. Bunun nedeni de karın gibi bölgelerde yağ yakımını artıracak olan egzersizlerin son derece yorucu olması ve bu bölgedeki kas gruplarının küçük olması nedeniyle, yağ yakımının yavaş olmasıdır. Bu tür durumlarda bölgesel zayıflama metotları kullanılarak istenilen sonuç rahatlıkla elde edilebilir.

Zayıflama Metotları

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü aslında o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bu işlemlerden herhangi biri uygulandıktan sonra da diyet ve spor yapılması, parçalanmış yağ hücrelerinin o bölgelerden atılmasını kolaylaştırdıkları için hastalara mutlaka önerilmelidir. Bu tavsiyeye uyan

Bölgesel yağlanma problemi ile karşı karşıya kalan bireyler için uygulanabilecek birçok bölgesel zayıflama metodu bulunur. Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bir bölgesinde yoğunlaşan yağ kütlelerinin, parçalanarak, eritilerek veya yıkıma uğratılarak o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bölgesel zayıflama işlemi öncesi ve sonrası, bireyin spor ve diyet yapması işlemin başarı oranını artırır. Bazı bireylerde ise bölgesel zayıflama işlemi yapılmadan önce, spor ve diyet programları uygulanması uygun görülebilir.

Gün geçtikçe artan cerrahi metotlar ve gelişen tıp teknikleri sayesinde, bölgesel zayıflama teknikleri her geçen gün biraz daha gelişmektedir. Gelişen teknikler sayesinde, hastaların işlem sonrası yaşam kalitelerinin yükseltilmesi sağlanır. Bölgesel zayıflama metotları temelde 2 farklı gruba ayrılır; bunlar cerrahi ve cerrahi olmayan bölgesel zayıflama metotlarıdır.

Cerrahi sınıfta yer alan bölgesel zayıflama metotlarının en sık tercih edileni liposuction’dır. Liposuction, vücudun belirli bir bölgesinde yer alan yağ dokusunun alınması olarak tanımlanabilir. Cerrahi olmayan bölgesel zayıflama metotlarında ise radyo frekansları ile yağ hücrelerinin parçalanması amaçlanır. Lazer ve ısı cihazlarının kullanıldığı yöntemler de cerrahi olmayan girişimler arasında yer alır.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.