Botoks ile Kırışıklıklardan ve Çizgilerden Kurtulun

Yüzümüzdeki bizi rahatasız eden yaşlılık çizgileri ve kırışıklıklardan ameliyatsız kurtulmanın en kolay yöntemi olan botoks, güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

Alın Botoksu

Alın bölgesi yüzdeki kırışıklıkları ve mimikleri en fazla gösteren alanlardan biridir. Buradaki yatay kırışıklıklar alın botoksu uygulamasıyla düzelmektedir. Alın bölgesi botoksu uygulaması yapılırken, kaşların ve göz kapakların durumu dikkate alınır. Bazen kaş kaldırma botoksu ile kombine edilmelidir. Alın botoksu sıklıkla kaş arası botoksuyla birlikte uygulanır.

Kaş Arası Botoksu

Kaş arası bölgesi; firavun çizgileri, aslan çizgileri olarak da adlandırılan, kişiyi oldukça sert ve yaşlı gösteren mimik çizgilerdir. Kaş arası botoksu ile bu kırışıklıklar düzeltilebilmektedir. Bazen kaş arası çizgileri oldukça derin olmaktadır, bu durumda ise dolgu ve botoks uygulaması birlikte yapılabilir.

Göz Çevresi Botoksu

Kaz ayakları botoksu olarak da bilinir. Özellikle güldüğümüz zaman göz çevresinde oluşan kırışıklıklar göz çevresi botoksu ile düzeltilebilir. Bu uygulamayla göz torbaları, göz altları ve göz çukurları düzelmez.

Dudak Botoksu

Dudak üstündeki sigara çizgilerine etki eden bir botox uygulamasıdır. Dudak botoksu dudağa hacim kazandırmaz, dudağı şişirmez. Sadece kırışıklıkları düzeltir. Dudak botoksu uygulaması, diğer botoks uygulamalarından farklılık gösterir.

Çene Botoksu

Çene ucunun kırışıklıklarında çene botoksu uygulanır. Aynı zamanda alt dudak köşelerini aşağı çeken kasları bloke ederek dudak köşeleri de yukarı alınabilir.

Boyun Botoksu

Boyun bölgesinde bulunan 2 adet dikey kas grubu boyun botoksu ile düzeltilebilir. Bu kasların gevşemesi özellikle dikey durumda bulunan “ hindi-turkey boyun” görünümü ortadan kalıdırılır. Boyun bölgesine yapılan botox miktarı, diğer alanlara göre daha fazladır. Bu uygulama boyunun gerilmesine, yağların gitmesine ya da sarkmanın düzeltilmesine yardımcı olmaz.

Burun Botoksu

Ameliyatsız burun estetiği denilince anlaşılması gereken, botoks ile burun ucunun kaldırılması ve dolgu maddesi kullanılarak burun kemerinin kamufle edilmesi dir. Burun ucu botoksu ile özellikle gülerken aşağı inen burun ucu düzeltilmiş olur. Bunun haricinde burun üst kısmındaki mimik çizgileri buruna botox uygulaması yapılarak düzeltilebilir.

Migren Botoksu

Botoks, kronik migreni ve baş ağrısını tedavi etmekte kullan tedavi yöntemlerinden biridir. Kronik migren, gündelik yaşamı aksamasına yol açacak düzeyde şiddetli baş ağrısı ve zonklamalara sebep olan ve tüm dünyada en sık karşılaşılan kronik bir baş ağrısı çeşididir.

Terleme Botoksu

Özellik ile sıcak havalarda, hareket edildiğinde, heyecan, stres, endişe gibi psikolojik tepkilerde vücut terleyerek reaksiyon gösterir. Terleme aslında vücudun ısısını düzenleyen faydalı bir fonksiyondur. Ancak bazı kişilerde aşırı terleme hiperhidroz hastalığı görülür. Bu hastalık bazı bölgelerin normalden 4 kat daha fazla terlemesine yol açar. Koltuk altı, el, ayak ve yüz gibi bölgeler başta olmak üzere normalden daha fazla terleme ortaya çıkar. Özellikle koltuk altı bölgesindeki terleme hem kıyafetlerde kötü bir görünüme hem de istenmeyen kötü bir kokuya neden olur.

Botoks İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuz mu var?

Botoks tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklıklar alın çizgileri, göz etrafı kırışıklıkları, dudak üstü sigara çizgilerinde ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Botoks ayrıca gülme çizgileri, boyun ve çene kırışıklıklarının tedavisinde, dudak köşesinin kaldırılmasında, boyundaki platismal bant denilen durumlarda da kullanılabilir. Botoks uygulmalarını bazen estetik dolgu maddeleri ile kombine edebilmekteyiz.

Botoks geçici bir uygulama olup, botoksun etki süresi kişilerdeki kırışıklık yoğunluğu ve kas gücü farkına bağlı değişiklik gösterse ortalama 6 aydan 8 aya kadar sürebilmektedir. Ayrıca uygulama sıklığı ile bu süre daha da uzayabilmektedir.Bilinmesi gereken diğer bir nokta botoks etkisi geçtikten sonra uygulama öncesi duruma dönüleceği ve hiçbir şekilde daha kötü bir durumun oluşmayacağıdır.

Botoks fiyatları estetik merkezlerine göre değişmektedir. Burada en önemli olan alanında uzman kadronun bulunduğu referanslı bir merkezden fiyat almanızdır. Botoks işlemi uygulayan birçok estetik merkezine giderek, genel bir fiyatlama alıp size uygun olanını seçebilirsiniz. Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, uzmanlarımızın size bilgi vermesini sağlayabilirsiniz.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.