Son Teknoloji Steril Acısız Buz Lazer Uygulaması

Buz Lazer Uygulaması Nedir?

Buz lazer, son yıllarda çok gündemde olan Diot Lazer sisteminin adıdır.Aslında 810 nm dalga boyunda çalışan diot lazer sistemidir. Diot sistem, güvenilir kıl tedavisinde başarısı bilinen derinliği yüksek bir lazer epilasyon sistemidir. Bundan çok önceleri lazer epilasyon yapılırken tek tek atımlı diot sistemler kullanılmaktaydı. İnce tüylerde de başarılı çalışılmaktaydı. Ancak acısı en yüksek sistemlerden biri idi. Acı hissini ortadan kaldırmak için 2009 yılında ütüleme sistemi geliştirildi ve belli santimetrekarelere, belli miktarda enerjiyi kıl folekülünün köküne iletimi sağlandı. Böylelikle hem acı daha azaltıldı hemde daha derine birden çok enerji gönderilerek derinin yanma riski de ortadan kalkmış oldu.

Nefes Estetik ve Güzellik Merkezi Ümraniye‘de buz lazer epilasyon uygulamaları uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

Buz lazer uygulamasının tehlikesi var mıdır?

Doğru cilde uygulanıldığın da her lazer sistemi güvenlidir. Ancak Buz Lazer devamlı yer değiştirilerek yapıldığı için deri ile jel kontağı kurulduğu, ıslak zemin olduğu için biraz daha fazla güvenlidir.

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanılır?

  • Gögüs ve sırt,
  • Kollar ve kol altları,
  • Bacaklar ve göbek,
  • Popo bölgesi,
  • Yüz bölgesi ve boyun uygulanılır. (Ergonomik olamayacağından yüzün bazı bölgeleri ve genital alt bölgelerde uygulama yapılması zor olacaktır.)

Merak Ettikleriniz

Buz lazer nasıl uygulanır?

Buz lazer uygulaması öncelikle bir uzman ve hekim tarafından ön muayene edilmeli, kıl değerlendirilmesi yapılmalıdır. Eğer kıl yapısı ince-kalın, ten koyu–açık ve batık yok ise ütüleme sistem Buz Lazer ile tedavi edilebilinir. Bölge temiz olmalı (kıldan arındırılmış) tedavi prokolü gereği belli büyüklüklerde alanlara ayrılmalı ve kıl yapısına uygun jouller ve zaman belirlenmeli sonrada tedaviye başlanmalıdır. Bölgeye el aparatının deri yüzeyinde kolay kaymasını sağlayan bir jel sürülmelidir. İşlem yapılırken kişi sadece masaj duygusuna kapılmalıdır. Buz Lazer adından da anlaşılacağı gibi başlığın ucu buzlanmalı ve soğuk üreterek o alandaki acıyı hissetmenizi engellemelidir. İşlem bittiğinde bölge yeniden temizlenmeli, derinin rahatlaması ve nemli kalması için deri kremleri sürülmelidir. Ve içeride bulunan kılların dışarı atılması ve dökülmesi için beklenmelidir.

Buz Lazer Kaç Günde Sonuç Verir?

Buz Lazer de diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 4/6 kez uygulanmalıdır. Seans aralıkları 6 ila 8 hafta olmalıdır. Buz Lazerin diğer sistemlerden farkı geç dökülmesidir ve seans sonrası 3 hafta beklenilip dökülmeler öyle gözlemlenilmelidir. Her hangi bir müdehale yapılmamalıdır.

Buz Lazer Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Her lazer sisteminde olduğu gibi, bölge güneşe yada solaryuma maruz kalmamalı. Tavsiye edilen deri pomatları ile nemlendirilmeli, kese yada peeeling uygulaması yapılmamalıdır. Duş alınabilinir. Makyaj yapılabilinir.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.