Son Teknoloji Steril Acısız Buz Lazer Uygulaması

Buz Lazer Uygulaması Nedir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de epilasyon yöntemleri her geçen gün daha çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle bayanlar tarafından istenmeyen tüylerin tamamen ortadan kaldırılması için, çeşitli epilasyon yöntemleri tercih ediliyor. Buz lazer epilasyon ise vücut tüylerini yok etmede kullanılan, en yeni ve en konforlu epilasyon teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Daha az seans sayısı ile daha fazla alandaki tüy köklerini hedef almayı amaçlayan buz lazer epilasyon tekniği ile diğer yöntemlere nazaran çok daha kısa sürede sonuç alınabiliyor.

Nefes Estetik ve Güzellik Merkezi Ümraniye‘de buz lazer epilasyon uygulamaları uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Yöntemi Yüz için Uygun mu?

Yüz bölgesinde yer alan tüyler, vücudun diğer bölgelerinde yer alan tüylere göre daha kısa sürede uzar ve daha kısa sürede belirginleşir. Özellikle de kadınlarda, sakal ve bıyık bölümünde yer alan tüylerin uzaması, rahatsız edici bir durumdur. Yüz bölgesinde yer alan kıl kökleri de vücudun diğer bölgelerinden daha farklıdır. Normale oranla daha derin köke sahip olan yüzdeki tüyler, hormonal faktörlerden de etkilenerek uzamaya meyilli bir hal alır. Bu nedenle yüzde uygulanan çoğu lazer uygulaması, başarısızlıkla sonuçlanır. Bu da hem zaman hem de para kaybı anlamına gelir. Buz lazer epilasyon sistemi ise yüzde yer alan derin köke sahip tüylerde mükemmel bir sonuç verir. İlk seanstan itibaren yüzdeki tüy kökleri zayıflama ve zamanla yok olmaya başlar. Buz lazer epilasyon sistemi son derece hijyenik olmakla beraber, uzman kişiler tarafından uygulandığı taktirde ciltte herhangi bir hasara da yol açmaz.

Buz Lazer Epilasyon Seansları ve Uygulaması

Buz lazer epilasyon sistemlerinin tasarımının altında yatan ana amaç, çok daha az seans sayısı ve acı hissiyatıyla maksimum verimi sağlamaktır. Diğer yöntemler ile 15 – 20 seans arasında elde edilen başarı, buz lazer epilasyon ile 6 – 8 seans arasında elde edilebilir. Ayrıca buz lazer epilasyon seans süreleri de diğer yöntemlere göre daha kısadır. Yöntemin sunduğu bir diğer avantaj ise tamamen acısız olmasıdır. Cildi -3° C’ye kadar soğuttuktan sonra, kıl köklerini kademeli olarak ısıtan sistem sayesinde uygulama esnasında acı hissiyatı oluşmaz.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.