Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf drenaj yöntemin ne olduğunun tam olarak anlaşılabilmesi için öncelikle lenf sisteminin vücuttaki işlevinin tam olarak ne olduğunun bilinmesi gerekir. Lenf sistemi, vücuttaki atık yağ hücrelerini, ölü hücreleri, bakteri ve mikropları, vücuda zararlı mikroorganizmaları uzaklaştıran önemli bir sistemdir. Lenf drenaj ise, vücuttaki lenf sistemini kullanarak selülit ve bölgesel yağlanma problemlerini ortadan kaldırmayı hedefler. Lenf drenaj masajı sayesinde, bölgesel yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde yağ yıkımı başlatılır ve yıkıma uğrayan yağ hücrelerinin lenf sistemi aracılığıyla vücuttan atılması sağlanır.

Lenf Drenaj Masajı Nasıl Uygulanır?

Bölgesel yağlanmanın sebeplerinden biri de, vücuttan atık yağların uzaklaştırılmasını sağlayan lenf sisteminin düzgün veya yeteri kadar çalışmamasıdır. Bu tür durumlarda bireyin kendisine önerilen diyet ve egzersiz programlarını uygulamasına rağmen, kilo kaybı oluşması gözlenemeyebilir. Ayrıca lenf sisteminin düzgün çalışmadığı durumlarda ödem oluşumu da artış gösterir. Lenf drenaj masajı ise lenf sisteminin düzgün çalışmadığı bireylerde son derece faydalı olan bir uygulamadır. Lenf masajı esnasında uygulanan özel teknikler sayesinde lenf dolaşım sistemindeki tıkanıklıkların giderilmesi sağlanır.

Lenf Drenaj Masajı Kimlere Uygulanabilir?

Lenf masajı uygulanacak bireylerde öncelikle lenf dolaşım bozukluklarının olduğunun tespit edilmesi gerekir. Kol ve bacak bölgelerindeki şişlikler, vücudun belirli bölgelerinde ödem oluşması, bölgesel olarak aşırı yağlanma gibi bazı durumlar, lenf sisteminin durumu hakkında fikir verebilir. Lenf drenaj yöntemi, ciddi bir dolaşım sistemi problemine sahip olmayan herkes için uygundur.

Lenf Drenaj Masajının Avantajları Nelerdir?

• Ödemin ve selülitin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.
• Lenf sisteminde oluşan problemlerin herhangi bir cerrahi müdahale veya tıbbi ürün kullanılmadan giderilmesini sağlar.
• Sıkılığını kaybetmiş deri kısımlarının eski formuna kavuşmasına yardımcı olur.
• Hamilelik sonrası oluşan vücut izlerinin, sarkıkların ve ödemlerin giderilmesini sağlar.
Lenf drenaj masajının tek başına uygulanmasından ziyade, herhangi bir bölgesel zayıflama programına destek amaçlı tercih edilmesi çok daha yararlı olacaktır. Lenf drenaj masajı için uygulanacak seans sayısı da bireyden bireye değişiklik gösterir. Ayrıca seanslar arasındaki süre ve her bir seansın ne kadar süreceği de yine uzmanlar tarafından belirlenmelidir.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.