Son Teknoloji Hydrafacial Cilt Yenileme

Hydrafacial Nedir?

Cilt yenileme ve canlandırma uygulamaları arasında oldukça sık tercih edilen Hydrafacial, özellikle de yüz ve boyun bölgesinin ihtiyacı olan tüm bakımların tek bir seansta gerçekleştirildiği yeni nesil bir uygulamadır. Herkes sağlıklı bir görünüme sahip olan, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bu tür bir cilt yapısının en önemli anahtarı ise yağ ve nem dengesidir. Ayrıca ciltteki ölü derilerin alınması ve gevşek bir yapıya sahip olan bölgelere eski formunun kazandırılması da son derece önemlidir. Hydrafacial ile birçok cilt problemine çözüm getirilebilir.

Uzun zamandır önüne geçilemeyen üstün vortex teknolojisi ile cilde hasar vermeden cildin iyileşmesini sağlayan Hydrafacial artık birçok elit merkez tarafından ve aynı zamanda Nefes Estetik Ümraniye Kliğin’de cilt bakımlarının da vazgeçilmez cihazı olarak görülüyor.

Hydrafacial Kimler İçin Uygundur?

Makyaj ürünlerinin tam olarak temizlenememesi, yoğun güneş ışığına maruz kalma ve kullanılan çeşitli kozmetik ürünler, cilt sağlığı üzerinde son derece büyük bir öneme sahip olan gözeneklerin zamanla tıkanmasına yol açar. Ayrıca cilt üzerinde bulunan ölü hücre ve deri oranının artması da cildin olduğundan daha yaşlı veya bakımsız görünmesine neden olur. Hydrafacial sayesinde, bu problemlerin tamamına tek seans içerisinde çözüm getirilir. Herhangi bir ışının, radyo dalgasının veya ısı üreten herhangi bir cihazın kullanılmaması nedeniyle, Hydrafacial işlemi tamamen acısızdır ve herkes için uygundur.

strong>Hydrafacial İşlem Aşamaları

  • Cilt tipine göre belirlenen özel vakum sistemiyle, öncelikle cildin detaylıca temizliği yapılır, cilt üzerinde yer alan ve gözle görülmeyen kalıntılar, ölü deriler ve hücreler aspire edilir.
  • Özel bir solüsyon kullanılarak yapılan peeling sayesinde, cilt gözenekleri açılır, siyah nokta, sivilce ve akne gibi cilt görünümünü bozan etkenler ortadan kaldırılır.
  • Temizlik aşamasından sonra, ciltteki sorunların tespiti yapılarak uygun serumlar kullanılır. Bu noktaya yaşlanma, sivilce, aşırı yağlanma gibi farklı problemler için ayrı serumlar tercih edilir.
  • Peptit, özel asitler ve nem dengeleyiciler ile cildin nem oranı dengelenir.
  • Hydrafacial işleminin son aşaması olan LED teknolojisi ile de cildin sıkı bir görünüm elde etmesi ve bakterilerinden iyice arınması sağlanır.

Cilt üzerinde derinlemesine bir temizlik elde etmeyi amaçlayan ve cildin rahatça nefes almasını sağlayan Hydrafacial, düzenli aralıklar ile uygulandığında çok daha iyi bir sonuç verir.

  • Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cilde uygulanır.
  • Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.

Aşamalar

TEMİZLEME + ARINDIRMA

Yumuşak bir eksfoliasyon ve ardından rahatlatıcı arındırma ile cilt temizlenir, yeni cilt katmanı ortaya çıkar.

EKSTRAKSİYON + NEMLENDİRME

Gözenekler nazikçe vakumla temizlenir ve cilt hyaluronik asit bileşenleri ile nemlendirilir.

ONARMA +
KORUMA

Işıltınızı en üst seviyeye çıkarmak için antioksidan ve peptitlerle cilt beslenir.

Hydrafacial hangi durumlarda etkilidir?

Hydrafacial cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Hydrafacial kimlere uygulanabilir?

Ciltteki problemlere göre her yaş grubuna uygulanabiliyor.
Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
Dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur.

Hydrafacial kaç seans önerilir?

Haftada 1 kez olmak üzere, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonrasında güzel sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

Kullanılan Serumlar

BRIGHTALIVE SERUM

Cilt tonundaki renk farklılaşmasını minimize edip doğal bir parlaklık verir.

DERMABUILDER SERUM

Patentli bir peptit kombinasyonu içerir. Yaşlanma belirtilerin azaltılmasına ve cildin beslenmesine yardımcı olur.

GLYSAL SERUM

Tıkalı gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur.

BRITENOL SERUM

Güneş lekeleri ve cilt tonu düzensizliklerinin azalmasına yardımcı olur.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.