Kavitasyon Uygulaması

Kavitasyon nedir?

Kişiye özel egzersiz ve diyet programları düzenlenmesi ve yağ yakmaya yönelik yapılan diğer çalışmalar, bölgesel zayıflama konusunda yetersiz kalabilir. Özellikle de yağlanmanın karın bölgesinde yoğunlaşması durumunda bu tür çalışmaların başarısız olma yüzdesini ciddi oranda artırabilir. Kavitasyon ise bölgesel zayıflama konusunda oldukça önemli bir yere sahip, sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Bölgesel zayıflamanın yanında selülit ve ödemin giderilmesinde de kavitasyon yöntemi son derece iyi sonuçlar verir.

Kavitasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Kavitasyon işlemi yaptıran bireylerde vücudun yağ depolama eğiliminin azalması sağlanır. Bu da yağ hacminde azalma ile sonuçlanır. Kavitasyon işleminin yapılması esnasında ultrasonik kavitasyon makinesi adı verilen bir makineden faydalanılır. Bu makinenin sağlamış olduğu ultrasonik ses dalgaları sayesinde yağ hücrelerinin duvarları parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri de doğal olarak ölür ve lenf sistemi aracılığı ve karaciğer enzimleri ile vücuttan uzaklaştırılır. Cerrahi herhangi bir operasyon içermeyen kavitasyon, tamamen acısız bir işlem olmakla birlikte bireyin gündelik hayatında herhangi bir aksamaya neden olmaz.

Kavitasyon Kimler İçin Uygundur?

Vücutta yağ yakım oranını ciddi manada artırdığı için bu işlemin uygulanacağı kişilerin fiziken uygun olması gerekir. Hamile ve emziren kadınların kavitasyon işlemi yaptırması önerilmez. Bu işlem sonrasında lenf sistemine ciddi bir görev düşer. Herhangi bir lenf sistemi bozukluğu olan bireyler için kavitasyon uygun değildir. Ayrıca karaciğer enzim bozukluğu ve karaciğer yetmezliği problemlerine sahip olan kişiler için de bu işlem uygun değildir.

Kavitasyon ile Nasıl Bir Sonuç Elde Edilebilir?

Kavitasyon, uygulandığı andan itibaren yağ yıkımını başlatan ve işlem sonrası da yağ yakımını devam eden etkili bir uygulamadır. İşlemin uygulandığı bireylerde 2 ile 10 cm arasında bir incelme elde edilebilir. Bu rakamlar yağ oranı arttıkça daha da yükselir. Ancak elde edilen sonuç, bireyin vücut yapısına, bölgesel yağlanmanın oluştuğu bölgeye, hormonlara ve metabolizma durumuna göre de değişiklik gösterir. Kavitasyon, selülit probleminin çözümü için de sıkça tercih edilir. Uygulama sonrasında selülitli bölgelerde kısa bir süre içerisinde ciddi düzelmeler ve sıkılaşma gözlenir.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.