Botoks ile Kırışıklıklardan ve Çizgilerden Kurtulun

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kalıcı bir yöntemdir.

Epilasyonun tanımı?

Tüylerin vücuttan çeşitli yöntemlerle alınmasına epilasyon denir. Bu amaçla kullanılan yöntemler cımbız, ağda, tıraşlama, iğneli epilasyon, lazer epilasyon olarak sıralanabilir.

Uygulama yapılabilecek bölgeler?

Gözler özel koruma gözlükler ile korunarak, kaş ve göz araları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilmektedir.

Hangi çalışma prensibi lazer epilasyon uygulaması yapılır?

Kıllara rengini veren melanin adlı pigment epilasyon amacı ile kullanılan lazer ışığını emilimini sağlar. Oluşan ısı kıl köküne iletilir. Isı etkisi ile kıl kökünde tahribat sağlanır.

Başarı oranı her kıl yapısında aynı mıdır?

Vücuttaki melanin hedef seçildiği lazer epilasyonda, melanin yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olmaktadır. Vücudumuzda melanin sadece kıl yapısında değil aynı zamanda cildimizin üst tabakasında da yer almaktadır. Kişinin ten rengi başarıyı etkileyen diğer bir faktördür. Ten rengi koyu olanlarda cildin yüzeyel tabakasında yer alan melanin fazla olduğu için yan etki riski yüksektir. Bu nedenle lazer epilasyon amacı ile verilen enerji de dağılacağından başarı oranı düşer.

Uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

• Bayanlarda lazer epilasyon özel koruma gözlükleri ile korunarak vücudun tamamına uygulanabilmektedir.

• En çok tercih edilen bölgeler, yüz, kol altı, bikini, bacak bölgeleridir.

• Uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmekten kaçınılmalıdır.

• Uygulama yapılacak bölgeye 3 hafta kökten alım işlemi yapılmaması gerekmektedir. Jilet veya makine ile kısaltma işlemi 3–4 gün öncesi yapılabilir.

• Son 6 ay içerisinde Reacutone kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez.

• Uygulama sonrası güneşlenmekten kaçınılmalıdır. Yüksek koruma faktörlü kremler kullanılabilir.

• Uygulama sonrasında ılık duş alınabilir. Kese, peeling gibi uygulamalardan önerilen sürelerde uzak durulmalıdır.

• Uygulama sonrası cildinizin nemlendirilmesi kılların daha kolay dökülmesini sağlayabilir…

• Seans sürelerinin uzatılmaması önerilmektedir. Vücut bölgesinde 2 ayda bir yüz bölgesinde 1–1,5 ayda bir uygulama tavsiye edilmektedir. Bu süre kılların çıkışına bağlı olarak uzayabilir.

• Seans uygulama süreleri genelde yüz 10 dak, bacak 40 dak, kol altı 5 dak, çene 5 dak, tüm vücut 1–1,5 saat sürmektedir.

Dijital spektrofotometre nedir? Lazer epilasyonda kullanım amacı?

Lazer Epilasyonda temel amaç, lazer ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir. Eğer lazer ışınının doğru dozu ayarlanamazsa, kıl kökleri yeteri kadar tahrip olmaz, yeterli dozdan daha aşırı doz uygulanırsa, ciltte tahriş ve yanık lekeleri oluşturabilmektedir.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.