Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüyler, hem kadınları hem de erkekleri etkileyen önemli bir durumdur. Bu tüylerin ortadan kaldırılması için çok eski zamanlardan beri uygulanan birçok yöntem vardır. Yakın zamana kadar bu yöntemler geleneksel olmakla birlikte geçici çözüm üretiyorlardı. Ancak teknolojik gelişmeler, hayatın her alanında olduğu gibi istenmeyen tüyler ile mücadele konusunda da birçok yenilik getirdi. Bu yeniklikler arasında en çok dikkat çeken ise hiç şüphe yok ki lazer epilasyon teknolojisi. İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmayı vadeden bu teknoloji sayesinde çok daha rahat bir yaşam sürmek mümkün.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon konusunda en çok merak edilen konuların başında, bu yöntemin uygulanması esnasında acı hissedilip edilmediğidir. Herhangi bir cerrahi müdahale içermediği için, lazer epilasyon esnasında herhangi bir acı hissedilmez. Uygulama sonrası ise az miktarda yanma hissi oluşması mümkün.
Lazer epilasyon teknolojisinin çalışma mantığı ise kıl köklerinin etkisiz hale getirilmesine dayanır. Kıl köküne yapılan lazer atışları, köklerin uç kısımlarının yanmasını sağlar. Böylece ilgili köklerde tekrardan tüy oluşumu gözlenmez. Böylece lazer epilasyon uygulanmış bölgenin kıldan tamamen arındırılmış olması sağlanır. Uygulama esnasında önemli olan bir diğer nokta ise tüylerin jilet ile kısaltılmış olmasıdır. Uzun tüylere lazer atışı yapılamayacağı gibi, ağda ile tamamen alınmış tüylere de lazer atışı yapılamaz.
Lazer epilasyon işlemi kısa tutulan seanslar halinde yapılır. Seans sayısı, kişinin tüy yoğunluğuna ve tüyden arındırılacak olan bölgenin alan büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Bu işlemlerin uzman kişiler tarafından yapılmamasının ciddi sonuçlar doğurabileceğinin de bilinmesi gerekir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygun?

Lazer epilasyon, koyu renk tüylere sahip olan ve 12 yaşını dolduran herkes için uygundur. Çok koyu ten rengine sahip olan kişiler için lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez. Bunun nedeni ise, koyu ten rengine sahip bireylerde, lazer ışınlarının vücut tarafından emilmesi ve buna bağlı olarak tahriş ve kızarıklık görülme oranının çok yüksek olmasıdır. Bununla birlikte yaz döneminde ciddi oranda bronzlaşan bireylerde de lazer epilasyon uygulaması öncesinde, cilt renginin normale dönmesi beklenir.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.