Medikal Cilt Bakımı ile kusursuz bir cilde sahip olun.

Her kişinin farklı cilt tipleri, farklı yaşları ve farklı cilt sorunları vardır. Öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine göre bakım yada tedaviyi belirlenir

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cildimize, ancak uygun tedavi ve ürünler uygulandığı takdirde sağlıklı ve güzel bir görünüm kazandırılabilir.

Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cildimize, ancak uygun tedavi ve ürünler uygulandığı takdirde sağlıklı ve güzel bir görünüm kazandırabiliriz.

Kişiye özel bakımlar, serumlar gibi yenileyici ürünlerin etkileri ancak medikal cilt bakımları ile elde edilir. Nefes Estetik olarak uluslararası standartlarda, etkin klinik çalışmalara sahip kabin ürünleriyle hizmet verilmektedir.

Medikal cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cildin temel ihtiyacı olan oksijenin sağlanması, cilde parlaklık, canlılık, tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir kaç defa yapılmalıdır.

Cilt bakımı işleminden önce cildin muayenesinin yapılması gerekir. Cilt tipi, yıpranma derecesi, mevcut problemler, yaş gibi faktörler dikkate alınarak hangi cilt bakımı ürünlerinin kullanılacağı tespit edilir ve kişiye özel cilt bak     ım programı oluşturulur.

Cilt bakımı sonrasında cildin üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabakanın oluşturulmasıyla kırışıklıkların oluşumu gecikeceğinden, cildin genç ve sıkı kalması sağlanmış olur. Özellikle akneli ciltlerde yağ sekresyonunun artması ile birlikte gözenekler hızla tıkanır ve altta bakteri oluşumu meydana gelir. Bu kısır döngünün kırılmasında, gözeneklerin ve siyah noktaların temizlenmesini sağlayan cilt bakımının önemi büyüktür.

Cilt bakımı neden yapılmalı?

Normal sağlıklı bir cilt 28 günde bir hücrelerini yeniler. Bu süre aralığında yenilenen cilt yumuşak, parlak ve canlı görünür. Ancak günlük yaşamımızda; UV ışınları, makyaj malzemeleri, sigara dumanı, kirli hava, stres ve yanlış beslenme gibi etkiler cildimizde erken yaşta kırışıklık, deformasyon gibi problemlere neden olur. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildin temiz ve bakımlı olması çok gereklidir.

Cilt bakımı nasıl yapılır?

– Cilt önce cilt tipine uygun temizleyicilerle temizlenir.

– Cildin ölü tabakası peelingle temizlendikten sonra 15-20 dk buhar ve ozon verilir.

– Siyah noktalar komedon sıkma ile temizlenir.

– High frekansla cilt sakinleştirilir.

– Cilde uygun maske sürülüp 15-20 dk bekletilir.

– Nemlendirici ve masaj işlemi ile cilt bakımınız bitirilir.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.