Medikal Cilt Bakımı ile Yüzünüz Nefes Alsın

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulamadır. Cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesinin arttırılmasına, cildin üst katmanı (epidermisin) daha canlı daha sağlıklı görünmesine yönelik işlemlerden oluşur.Nefes Estetik ve Güzellik Merkezi Ümraniye‘de medikal cilt bakımları uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanmasıyla ciltte;

 • Akne sorunlarının giderilmesi
 • Leke tedavisi
 • Anti againg
 • Liftin uygulaması(kolojen bakım)
 • Gözeneklerin fazla açılması sorunu
 • Pigment farklılığı(ciltte renk değişikliği)
 • Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım
 • Komedon tedavisi
 • Ozon bakımı
 • Yüz masajı
 • Kalınlaşmış cilt bakımı

gibi bakımlarla ciltte güzel bir görünüm sağlamak ve cildin hep sağlıklı ve genç kalmasını sağlamak mümkündür.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle cilt ölü hücrelerden arındırılır. Jetpeel ile cildin alt katmanına kadar inen süpersonik akımlarla gözenek temizliği sağlanır. Ardından buhar terapi ile cildin gözenekleri açılarak cilt yumuşatılır. Derindeki siyah nokta ve yağ butonları manuel temizleme ile ciltten uzaklaştırılır. Temizlenmiş cilt dezenfekte edilir. Cildin ihtiyacı dahilinde ultrasound ile kolajen doku uyarılır.

Cilt sorununa yönelik serum ve oksijen terapi ile cilt altı beslenir. Açık gözenekler aracılığıyla vitamin desteğine doyan cildin sıkılaşması için cilt tipine uygun maske kullanılır. Cilt tipine göre uygulanacak nemlendirici cilt masajı ile cilde yedirilir. Güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Merak Ettikleriniz

Medikal cilt bakımı sonrası beklenen yan etkiler nelerdir?

Cildin hassasiyetine göre kızarıklık, kabarıklık ve minik kabuklanmalar gözlemlenebilir. Kızarıklık 1-24
saat sonra normale dönecektir. Minik kabuklanmalar ise ortalama 5-7 gün içinde (kopartılmamak koşuluyla) kendiliğinden iyileşecektir. Uzun süre cilt bakımı yaptırmamış ya da doku altında yağ fazlalığı olan ciltlerde tek tük akne problemi görülebilir.

Medikal cilt bakımı sonrası nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Bakımın uygulandığı gün makyaj yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Güneş koruyucu mutlaka kullanılmalı, hamam, sauna, solaryum, güneş, havuz, deniz, epilasyon yöntemleri, kimyasal peeling işlemlerinin yapılacağı zaman mutlaka uygulamayı yapacak estetisyeninize sormanız gereklidir. Bu tür durumlarda min. 48 saat-10 gün arasında değişen periyotlar da süre verilmesi gerekmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Neden Merkezlerde Yapılmalıdır?

Cildimizin ihtiyaçlarını bilerek doğasını anlamak ve doğru ürünleri doğru zamanda doğru uygulama yapmak bu konuda uzman olan kişilerin işidir. Unutmayın ki, yanlış yapılan uygulamaların sonucu çok daha kötü olacaktır.
NEFES ESTETİK Cilt Bakımına dair tüm işlemler detaylı ve uzmanca yapılmaktadır.

Kuru cilt,  yağlı cilt ve hassas ciltler için dermatalojik analiz sonrası hangi konularda nasıl bir tedavi yapılacağı uzmanlarımız tarafından anlatılmaktadır.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.