Soğuk Lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz nedir?

Genel hatları ile bakıldığı zaman soğuk lipoliz, yağlanmanın fazla olduğu kısımlarda yağ yakımını artırmayı amaçlayan, cerrahi olmayan bir bölgesel zayıflama metodudur. Diyet ve egzersiz çalışmalarının sonuç verdiği bireyler tarafından sıkça tercih edilen soğuk lipoliz, günlük hayatı sekteye uğratacak bir yöntem olmadığı için sıkça tercih edilir. Herhangi bir ışın veya radyo frekansı kullanılmaması nedeniyle soğuk lipoliz, vücutta yağlanmanın belirgin olduğu bölgelerin tamamında kullanılabilir. Özellikle de yağlanmanın deri bölgesine yakın olduğu karın, bel, kalça ve bacak bölgelerinde, soğuk lipoliz çok daha iyi sonuçlar verir. Memnuniyetin son derece yüksek olduğu bu bölgesel zayıflama yönteminin tamamen acısız olması da sunulan bir diğer avantajdır.

Nefes Estetik Ümraniye’de soğuk lipoliz işlemleri uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

Yağ hücreleri nasıl yok edilir?

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?
Soğuk lipoliz, deri altında bulunan yağ hücrelerinin kontrollü bir şekilde soğutulması ile uygulanır. Dondurulan yağ hücrelerinin yaşamsal fonksiyonları sona erer. Ölü yağ hücreleri ise vücut tarafından çok kısa bir süre içerisinde kullanılarak ilgili bölgeden uzaklaştırılır. Bu da soğuk lipoliz uygulanan hastalarda 2 ile 8 cm arasında değişen bir incelme miktarı elde edilebilmesini sağlar.
Soğuk lipoliz uygulamasının diğer bölgesel zayıflama metotlarına göre sunduğu en büyük avantaj, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesidir. Herhangi bir cerrahi müdahalenin olmadığı bu yöntem ile uygulama sonrasında günlük hayata devam etme konusunda herhangi bir problem ile karşılaşılmaz. Ayrıca diğer bölgesel zayıflama metotlarında, uygulama öncesi ve sonrası yapılması gereken diyet ve egzersizlere, soğuk lipoliz uygulamasında gerek duyulmaz.

Soğuk Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

Soğuk lipoliz uygulanacak olan bireyin, daha önceden egzersiz ve diyet programlarından sonuç alamamış olması tercih edilir. Vücutta ani incelmelere neden olabileceğinden bazı kişiler için soğuk lipoliz uygulaması uygun değildir. Kalp rahatsızlığı olanlar, diyabet hastaları, dolaşım bozukluğu problemine sahip olanlar ve 18 yaş altındaki bireyler için soğuk lipoliz uygulaması tavsiye edilmez. Bunun durumların dışında kalan herkes, soğuk lipoliz uygulamasını güvenle yaptırabilir. Başta FDA olmak üzere birçok sağlık kuruluşu tarafından da güvenilir olarak raporlanan bu yeni nesil sistem, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Etik Sağlık Hizmeti

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışıyor; insan sağlığına saygı duyuyoruz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Tüm hizmet operasyonlarında kaliteli ve güven odaklı hizmet anlayışıyı ile çalışıyoruz.

Güvenilirlik

Sağlığınızı önemseyen, her sorununuzda yanınızda olan, bir telefonla ulaşabileceğiniz, ticari ve rekabetçi yaklaşımlardan uzak duran kurumsal yapımız konuklarımıza güven veriyor.